FM 2019 Yeni Özellikler #3 VAR ve Maç İyileştirmeleri

Football Manager 2019’la gelen yeni özellikleri anlatmaya devam ederken, günümüz futbolunda da yerini gittikçe sağlamlaştıran VAR yani “Video Yardımcı Hakem Uygulaması” da oyunumuzdaki yerini alıyor. VAR dışında futbolda uygulanan bir diğer teknoloji olan “Gol Çizgisi Teknolojisi” de yine FM 2019‘un özellikleri arasında yer alıyor.

Football Manager 2019 VAR Uygulaması Videosu

VAR gibi artık kullanımı oldukça yaygınlaşan bir diğer uygulama ise Gol Çizgisi Teknolojisi. Bu uygulama ile topun çizgiyi geçip geçmediğinin tartışıldığı pozisyonlarda daha net sonuçlar elde edilebiliyor. Football Manager 2019’da gol çizgisi teknolojisinin oyun içi görüntüsü ise şu şekilde olacak;FM-2019-Gol-Çizgisi-Teknolojisi

Hem VAR hem de gol çizgisi teknolojisi oyuna da ses getirecek. Maç sonrası basın toplantılarında, maç sırasında teknolojinin kullanıldığı örneklerle ilgili sorular sorulacak. Tartışmalı kararlar, maç raporlarında ve sosyal medyada gündem olacaktır. Bu teknolojileri, gerçek futbol dünyasında olduğu gibi çok fazla tartışma yaratmasını bekliyoruz.

Oyuna gerçek hayatta kullanılan teknolojilerin eklenmesinin yanı sıra maç için de bir takım iyileştirmeler yapıldı. Yeni taktik tarzları ve oyuncu yönetimi ile alakalı yenilikleri oyun içerisinde daha net anlayacaksınız. Maç iyileştirmeleri kapsamında 500’den fazla animasyon geliştirildi. Bunlar arasında top kontrol animasyonları, taçlar, başlıklar, paslar, çekimler, takımlar, bazı kutlamalar ve hatta kalabalık hareketlerini sayabiliriz.

Daha mütavazi takımları yönetmeyi sevenler için özellikle stadyum seyirci kapasitesi 5000’e kadar olan takımlar için iyileştirmeler yapıldı. Bu tarz stadyumlara kullanılan malzemeden, görünüme bir çok çeşitlilik sunuldu.Ayrıca tüm stadyumlara engelliler için ayrılmış tribünler eklendi.FM-2019-Takım-Konuşması  Son olarak, takım görüşmeleri FM 2019’da daha önceki yıllarda olduğundan daha fazla bilgi içerir. Dinamikler, artık her bir oyuncunun takım görüşmesi ekranında görüntülenen takımınızın hiyerarşisindeki pozisyonuyla ekip görüşmelerine entegre edildi. Artık takım sohbeti ekibinizin liderleri üzerinde herhangi bir etkisi hakkında bilgilendirileceksiniz. Takım liderlerinizi yanınızda tutmak, mutlu bir soyunma odasını korumak için önemlidir, sözlerin üzerinde ne gibi bir etki yarattığını ve bunun da geri kalan takım arasında nasıl filtreleyebileceğini düşünmeye değer.

Eğer Asistanınızın konuşmayı yapmasını tercih ederseniz, artık bireysel oyuncuların yanı sıra tüm takımları ele alabileceklerini göreceksiniz. Asistanınız, oyuncularınıza ne söyleyeceğiniz konusunda size tavsiyede bulunarak, daha fazla bağlamsal ekip konuşma seçeneği önerecektir. Daha fazla bağlamsal seçeneklerden bahsetmişseniz, bir sezonun sonunda, ekibinizin durumuyla ilgili daha fazla takım konuşması seçeneği sunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir