FM 2019 Yeni Özellikler #2 Antrenman Sistemi

Football Manager 2019‘la gelen yeni antrenman sistemi serinin en büyük değişime uğrayan bir diğer bölümü oldu. Yapımcılar bu oyunun yeni antrenman sistemini oluştururken, gerçek futbol kulüplerinin antrenmanlarına dahil olarak izinli bir şekilde bazı kulüplerin antrenman metotlarına ulaşmış, gerçek antrenörlerle bir araya gelerek, futbolcu eğitimini nasıl gerçekleştirdikleri üzerine bilgi almışlar. Hatta oyun yapım stüdyosunda bir grup antrenörde bulundurmuşlar.

Football Manager 2019’un yenilenen antrenman ekranı şu şekilde;Football-Manager-2019un-yenilenen-antrenman-ekranı

Antrenman programınızı takımınızın sezon boyunca gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanıyan günde üç antrenman yaptırabileceğiniz oturum ayrılmıştır. Bir oturumu tıkladığınızda, takımınıza yaptırmak istediğiniz antrenmana yönelik 10 farklı eğitim seçeneğini gösteren yeni bir pencere açılacaktır. Bu 10 seçenek içerisinde takımınızın gelişimini istediğiniz gibi ayarlama şansına sahipsiniz.Bu seçenekler arasında takım sadakati ve topluma yönelik sosyal yardım etkinlikleri gibi yepyeni özelliklerde yer alıyor.FM-2019-Antrenman-Programı-Ekranı

Sezonun hafta ve ayları arasındaki farklı oturumlar antrenman programınızı oluşturur. Önceden ayarlanmış zamanlamaları ayarlayabilir veya “Programlar” sekmesi aracılığıyla sıfırdan kendi ısmarlama programınızı bile oluşturabilirsiniz. Sezon öncesi eğitimin yanı sıra sezon öncesi eğitim için önceden hazırlanmış birkaç program olduğunu ve oyuncularınızla taktik oyun anlayışınıza uygun çalışmanıza olanak tanıyan programların olduğunu göreceksiniz.

Önceden ayarlanmış programların çeşitliliği, ekibinizin büyük bir maç için hazırlanmak istediğiniz zaman veya fikstür sıkışıklığı döneminiz olduğunda ihtiyaç duyduğunuz takımın ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlar. Eşleşmelerden ve uçak seyahatleri bile ekibinizin rutinine dahil edilir. Haftalık süren bu programları, önümüzdeki haftalar için takımınızın demirbaşlarına sığdırmak veya futbol felsefesini oyuncularınızın zihnine çekmek gibi daha uzun süreli bir şey üzerinde çalışmak üzere birleştirebilirsiniz.

Sezon öncesi, artık antrenman programımızın ayrı bir parçasıdır. FM19‘da daha fazla detay ve derinlemesine antrenman ile önümüzdeki sezonda size en iyi başarı şansını vermek için sezon öncesi antrenmanınızı en üst düzeye çıkarmak için daha fazla fırsat var. Uygun bir şekilde düzenlenmiş bir sezon öncesi antrenman programı, sezonun başlangıcı için sadece oyuncularınızı formda tutamaz, aynı zamanda onları daha uzun süre tutmak için de yardımcı olabilir.FM-2019-Bireysel-Antrenman-Programı  FM 2019 için bir başka yenilik, özel eğitim vermenin yeni Rehberlik (Mentoring) Sistemi altında toplanmasıdır. Şimdi, üst düzey oyuncuların genç oyuncularla yakın çalışacağı en az üç oyuncudan rehberlik grupları oluşturabilirsiniz. Rehberlik, genç oyuncuların kişiliğini ve oyuncu özelliklerini etkiler, bu nedenle bu genç oyuncuları kadro boyunca geliştirmek istediğiniz kişilik tipine sahip olan oyuncularla eşleştirmeye değer.FM-2019-New-Training-Antrenman  FM-2019-Dinlenme  Oyuncular her zaman antrenman yapamazlar bu yüzden de dinlenme sekmesini kullanmanız gerekir. Burada, oyuncu durumuna göre antrenman yoğunluğunu ve dinlenme sürelerini otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Bunu, ekranın en üstündeki her durum düzeyi için açılır menüler kullanarak veya ekibin ekranın ortasındaki ana paneldeki bireyler için ayarlayarak tüm takım için yapabilirsiniz. Bu ekranda, hangi oyuncuların belirli yoğunluklarda antrenman yapmanız gerektiği ile ilgili tavsiyeler yer almaktadır. Bu sayede, kadronuzun ne zaman dinlenebileceğini ve ne zaman onların antrenman yoğunluğunu istediğinizi isteyebilirsiniz.FM-2019-Antrenman-Sistemi  Antrenman Genel Bakış ekranı pek çok kapsamlı bilgi sunar. Örneğin, son antrenman seanslarında ve antrenman puanlarının yanı sıra hangi antrenmanlarda iyi performans gösterdiklerini belirten Antrenman Performansı panelini görebilirsiniz. Bu özellik serilere ilk kez çıkmasını ve çok kullanışlı bir araç olduğunu kanıtlamaktadır. Oyuncuları değiştirmek için, pozisyonlara veya rollere doğru antrenman yapabileceğiniz ve buna göre oyuncunun yoğunluğunu ayarlayabileceğiniz bireysel antrenmanlardır.

Takımınızın antrenmanı düzenli olarak güncellenecek ve takımınızın antrenmanı ile ilgili bilgileri gelen kutusuyla alacaksınız. Ayrıca, ayarlanmışsanız diğer takımlar hakkında da bilgi alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir