FM 2019 Sakatlık Sorunu Çözümü

Football Manager 2019 ve önceki serilerde oyuncuların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de sık yaşanan sakatlıklardı. Sezon öncesi kampında kondisyon yüklemesini en iyi kondisyonerlerle, en iyi çalışma metotlarıyla yapsak bile sakatlıklar yakamızı bırakmıyordu. Transfer etmeden önce doğru düzgün sakatlık yaşamamış olan futbolcular bile takımımızda birer Mustafa Pektemek’e, Gökhan Zan’a özenerek cam adama dönüşüyordu.Peki bunun sebebi neydi.

Football Manager Futbolcu Sakatlık Nedenleri

Football Manager’de futbolcuların sakatlıklarında genelde yoğun maç, yoğun antrenman programı nedeniyle yogunluğa bağlı sakatlıklar yaşanır. Bu temel yorgunlukların dışında rakip takımın agresif bir futbol anlayışı varsa bunlarda sakatlıkları arttıran faktörlerdendir. FM 2019 sakatlık sorunları kısaca bunlardan oluşmaktadır. Peki FM 2019 sakatlık kapatma yapılır mı yada sakatlık riski nasıl azaltılır.

Football Manager Sakatlık Sorunu Nasıl Çözülür?

Kariyerinizde takımınızdaki futbolcular sıkça sakatlanıyorsa bunun için çeşitli önlemler almanız gerekiyor. İlk olarak çalışan kadronuzu kontrol edip, Fizyoterapistlerden, Kondisyonerlerinize kadar antrenman hocalarını en üst seviye de tutmalısınız. Daha sonra yapmanız gereken sezon öncesi antrenman programınızda Düşük – Ortalama – Yüksek olacak şekilde hazırlık maçlarına başlamadan önce seviyeli bir şekilde takımınıza Kondisyon yüklemesi yapmalısınız. Hazırlık maçlarıyla beraber sezon boyunca antrenman yoğunluğunuzu ortalama – düşük seçenekleri arasında değiştirmelisiniz. Fikstüre göre bunu siz belirlemelisiniz. Hafta içi – hafta sonu maç yapıyorsanız oyuncuları sıkça kendiniz üzerine sağ tıklayıp antrenman seçeneğinden dinlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir