FM 2017 En İyi Hücum Taktiği 4-1-2-3

FM 2017 kariyerinde takımına bir türlü taktik oturtamayanlara ya da hücum futbolu oynatmak isteyenlere bugün 4-1-2-3 hücum taktiğini paylaşıyoruz. Doğru oyuncuları seçtikten sonra sorunsuz işleyen bu taktik için yapmanız gereken en önemli şey kadronuza uygun isimleri kazandırmak. Biz bu taktiği 2 sezon Beşiktaş kariyerinde denedik ve oldukça iyi verim alarak 2 seneyi de Ziraat Türkiye Kupası ve Süper Lig Şampiyonluğuyla kapattık.

Bu taktikle oyuna hükmeden, sürekli hücum düşünen bir felsefede futbol oynatıyorsunuz. Topun bizde kalacağını için takımda yer alan futbolcuların pas özelliği ne kadar iyi olursa taktiği de o derecede olumlu etkiler.

Bu taktikte bekleriniz sürekli ileri çıkarak hücum aksiyonlarına katılırken ileri ucun kenarındaki isimler İç Forvet rolünde olduğundan eski adıyla İçe Kat Eden Oyuncu rolündeler. Böylece beklerin önünü açmış olacaklar ve rakip ceza sahasında çoğalma sorunumuz olmayıp kalabalık bir şekilde gol arayacağız.

Orta sahada yer alan  oyuncumuz sürekli üçgen kurarak kısa paslaşmalar yaparak oyunu kuracaklar. Burada tercih edeceğiniz 3 oyuncu aslında taktiğin bel kemiği desek yanılmayız. Özellikle defansın hemen önünde oynatacağınız “Savaşçı Libero” oyuncunuz hem ileride üçgen kurulduğunda pas akışına katılacak hemde iki stoperin arasına girerek defansın koruyucu olacak. Binevi Fenerbahçe’deki Mehmet Topal rolünü üstelenecek.

FM17 Hücum Taktiği İndir

Not: Forvetinizi Yaratıcı Forvet olarak da seçebilirsiniz.

En İyi Hücum Taktiği 4-1-2-3

FM-2017-Hücum-Taktiği

Takım Talimatları

FM-2017-Hücum-Taktiği-Takım-Talimatları

Sezon başında antrenmanlarda mümkün olduğunca takımınızın taktiğe uyum sağlamasını sağlayın. İlk hafta ortalama kondisyon çalıştırıp sonraki haftalar Taktik ve Takım Uyumu üzerine durarak bol bol hazırlık maçı yaptırmanızı tavsiye ederim. Yalnız oyuncuları çok fazla da yormayın aksi halde sakatlık sorunları yaşayabilirsiniz.

FM17 Hücum Taktiği İndir

Oyuncu Rolleri

FM17-Hücum-Oyuncu-Rolleri

Şu anki son kadar değil de geçen yıl ki kadro ile alınan sonuçlar

FM17-Hücum-Sonuçları

5 thoughts on “FM 2017 En İyi Hücum Taktiği 4-1-2-3

  1. maç antrenmanı olarak ne uyguluyorsunuz ayrıca oyunun versiyonu kaç? ben 17.1.2 oynuyorum çalışır mı?

  2. bu nasıl taktik ben de beşiktaşı yönetiyorum shaktardan 5 yedim gol dahi atamadım kendi yarı sahamı zor geçiyorum.

    1. Öncelikle FM 17 taktiği, ayrıca sezon öncesi bu taktiği yapıp antrenmanlarda taktik ve çok transfer yaptıysanız takım uyumu çalıştırmanız gerekmektedir. Bu taktiği bir çok farklı kişi denedi ilk kez siz böyle olumsuz yorum yaptınız.

  3. bu taktik emeğine saygım sonsuz kardeşim ama bana mantıksız geldi. Kontra atak futbolu oynayacaksan topu kazandığın zaman hızlı hücuma çıkmak için pas ayarını direkt pas yapacaksın büyük rakiplere karşı bunu da deneyebilirsin iş görür doğrudan pas yerine pas ayarını kısa pas olarakta oynayabilirsin. Oyun temposuna gelince ben şahsen pas oyunu oynayacaksam takımın sabırlı bir şekilde paslaşması ve rakibin hata yapmasını kollamasını düşündüğüm için tempoyu düşükte tutuyorum ayrıca sen tempoyu düşürsen dahi takımın fırsat yakaladığı zaman bunu değerlendirmek adına hızlı hareket edecektir tamamen yüzde yüz taktiğe bağımlı kalmıyor oyuncular zaten. Ayrıca oyuncuların pas hatası yapmaması ve bulduğu fırsatları olumlu değerlendirmesi için oyunu geniş alana değil dar alana yaymalısın veya onuda yapmak istemiyorsan dengeli olarak ayarla oyuncuların birbirine yakın oynamalı ayrıca burada pres ayarı başlı başına bence yanlış Pres oyunda top kapıp rakibi hazırlıksız yakalamak ve çabucak atağa çıkmak için bizim işimize en çok yarayan stillerden bir tanesi ancak bunu kontrollü bir şekilde yapmazsak neticesi pekte hoş olmayacaktır. Örnek vermek gerekirse : Pres seviyesini çok yüksek seviyelere çıkardığınız zaman özellikle savunma oyuncularımız top kapmaya o kadar fazla odaklanacaklar ki adam koşuşturmaktan defansın arka saflarında fazlasıyla boşluk bırakacaklar bunun neticeside bildiğimiz gibi arkaya atılan tek uzun topta gol yememiz ve yapılan top kapma mücadelesinin boşa gitmesidir. Bunu yaşamamak için pres’i daha az olarak işaretlemek top kapmak ıcın kosan oyuncuların arka saflarda bosluk vermesini engelleyecektır. Ayrıca mevkini terk etme seçeneğiyle bu yerinde pres yapma mantığını dahada garanti altına alacağız hani olur ya bazen yine o savunmada o boşluk verilir ama ayda yılda bir olur fakat ısımızı sansa bırakmak olmaz o mac önemli bir mac ıse verilecek bosluk ve yenılecek gol basımızı agrıtacaktır o yuzden ısı sansa bırakmayıp mevkıyı terk etme secenegını seçmemiz gerek. Bundan ötürü Adam markajından ziyade ben kendim şahsen alan savunmasını seviyorum çünkü daha başarılı. Tabi oyunculara verilen bireysel rolleri de oyuncunun yeteneğine göre yapabileceklerine göre doğru şekilde verirsen mutlaka başarı gelecektir. Taktik yapmak başlı başına kapsamlı birşey gerçekten herşeyin zincirleme birbirinden bağlantısı var her yeni kariyer açtığımda çalıştırdığım hangi takım olursa olsun ilkin takım raporuna bakarım elimdeki oyuncu kadrosunun güçlü ve zayıf yönlerini incelerim ve sonra her oyuncunun profiline tek tek girerek her mevkideki oyuncuma bakarım. Sonra elimdeki oyuncu kadrosuna göre taktik yaparım çünkü kafamıza göre taktik yapıp tek tek yerleştirmek saçma kadronun tamamına bakarak taktiğimizi seçmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir